Media kreują czy informują? - debata uczniowska

W epoce wszechobecnej obecności mediów i ich niewątpliwego wpływu na postrzeganie rzeczywistości w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich odbyła się debata uczniowska, dotycząca informacyjnej i kreacyjnej funkcji mediów. Narzucony formułą styl konwersacji, zakładał wystąpienia rzeczników kreacyjnej i informacyjnej funkcji mediów, wymiany argumentów obydwu stron, wystąpienia ekspertów i zaproszonych gości oraz głosowanie dotyczące wcześniej postawionego pytania, będącego równocześnie tematem debaty.
Spotkanie odbyło się 6 listopada, a zorganizowały je, działające w gimnazjum koła: Szkolny Klub Kulturalny i Loża patriotyczno-obywatelska. Do udziału w spotkaniu zaproszono uczniów gimnazjum w Jaszkotlu: drugiego gimnazjum działającego na terenie miasta i Gminy Kąty Wrocławskie.