Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła

Szkoła bierze udział w projekcie

Biuletyn Informacji Publicznej

Festyn sportowo-rekreacyjny

4 czerwca odbył się Festyn sportowo-rekreacyjny. Po oficjalnym rozpoczęciu festynu przez Panią Dyrektor Agnieszkę Górska przedstawiony został pokaz Pierwszej Pomocy przygotowany przez Panią Justynę Borowską. Następnym punktem festynu był mecz siatkówki Nauczyciele kontra uczniowie. W zespole Nauczycieli znalazł się Pan Marek Jankowski, Pan Kamil Śmigielski, ks. Paweł Jędrzejski, Pan Maciej Zaremba i uczniowie Damian Jadaś i Adam Pytlak, natomiast w zespole uczniów znaleźli się Katarzyna Rajca, Kamil Pacyna, Adam Szwabowski, Dawid Brzostek, Tomasz Sawicki, Dominik Gruszka. Mecz rozpoczął się od prowadzenia uczniów, jednak po większej aktywności i mobilizacji, drużyna nauczycieli objęła prowadzenie. Mecz stał na wysokim poziomie sportowym, dobre rozgrywanie akcji z jednej i z drugiej strony przyczyniło się do dobrego widowiska dla uczniów Naszej szkoły, którzy w komplecie stawili się na trybunach hali sportowej. Mimo ambitnej postawy uczniów, górą w pierwszym secie byli nauczyciele, którzy wygrali 25:22. Drugi set rozpoczął się od prowadzenia nauczycieli, którzy skutecznie kończyli dobrze wypracowane akcje. Jednak po odskoczeniu na kilka punktów, zespół Nauczycieli zdekoncentrował się co spowodowało, że drużyna uczniów zaczęła odrabiać straty. Zespół Nauczycieli był zmuszony wziąć czas i uspokojeniu swojej gry. Po powrocie na parkiet gra zespołu wróciła na właściwą drogę i po zaciętym drugim secie ponownie wygrała z drużyną uczniów 25-22.Mimo porażki zespół uczniów postawił ciężkie warunki Nauczycielom, którzy zmuszeni byli do intensywnej pracy na boisku. Kolejnym punktem festynu był mecz piłki ręcznej dziewcząt klas III kontra dziewczęta klas I i II. Trzecioklasiści wystąpili w następującym składzie: Roksana Szczypek, Daria Skwarek, Kamila Bydłosz, Elżbieta Szwaj, Julita Folga, Aleksandra Skoneczna, Katarzyna Rajca, Dorota Zglińska, przeciwnik wystąpił w składzie: Oliwia Jewuła, Julia Plasan, Oliwia Szczypek, Aleksandra Szrejter, Arleta Tomczak. Mecz rozpoczął się trochę nerwowo z jednej i z drugiej strony (może przez zapełnione trybuny kolegów i koleżanek), jednak po chwili zespół trzecioklasistów objął prowadzenie, ponieważ zaczął grać zespołowo. Ambitny zespół pierwszych i drugich klas nie poddawał się i próbował się przedrzeć przez obronę przeciwnika, ale nie mogły znaleźć sposobu na zdobycie bramki. Zespół starszych koleżanek nie miał litości dla młodszych koleżanek i wygrał 7:1. Po krótkiej przerwie odbył się mecz koszykówki dziewcząt klas III na klasy I i II. W składzie trzecioklasistów wystąpiły: Martyna Tomczewska, Sandra Salska, Patrycja Mierzyńska, Aleksandra Gidzińska, Kamila Bydłosz i Roksana Szczypek. Zespół pierwszych i drugich klas wystąpiły w składzie: Sylwia Błocka, Agnieszka Ulejczyk, Aneta Wróblewska, Paulina Wisiecka, Julia Drożdżal, Daria Dziedzic. Dekoncentracja obu zespołów na początku spotkania spowodowała nieskuteczne akcje. Po kilku minutach gry zespół pierwszo i drugoklasistów zaczął kończyć skutecznie akcje i powiększać przewagę. Zespół trzecioklasistów został zaskoczony agresywną obroną młodszych koleżanek, co utrudniało na łatwe i skuteczne wyprowadzanie piłki z własnej połowy boiska. Mimo prób szybszej gry trzecioklasistów nie przyczyniło się to do zmniejszenia przewagi i mecz zakończył się niespodziewanie wygrana młodszych koleżanek 14:4. Ze względu na złą pogodę, mecz piłki nożnej odbył się na hali sportowej. Był to mecz klas III na klasy II. Skład trzecioklasistów: Jędrzej Rayski, Wojciech Tomczuk, Marcin Bakalarski, Michał Borek, Kamil Kulej, natomiast zespół drugoklasistów wystąpił w składzie: Damian Jadaś, Maciej Korczak, Cichecki, Przemysław Szram, Miłosz Piotrowski, Przemysław Polański, Jakub Pluskota. Początek meczu nie pokazał, żeby któraś z drużyn chciała zdobyć bramkę tzw. gra zachowawcza. Po jakimś czasie młodsza drużyna zaczęła atakować bramkę Jędrzeja Rayskiego, jednak ofensywna gra nie zamieniła się na bramkę. Do roboty wzięli się trzecioklasiści wzięli się do roboty i po kilku groźnych akcjach padła bramka. W dalszej części meczu ponownie drugoklasiści zaatakowali, ale brakowało kropki nad „i”. Jak to się mówi nie wykorzystane sytuację się mszczą i ponownie zespół trzecioklasistów przeprowadziła dobra akcje i zamienił ja na bramkę. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla trzecioklasistów. Przedostatnim punktem festynu, był mecz piłki nożnej Nauczyciele kontra Uczniowie. Skład nauczycieli: Pan Kamil Śmigielski, ks. Paweł Jędrzejski, Pan Maciej Zaremba, Pan Paweł Pilski i uczniowie Wojciech Tomczuk i Jędrzej Rayski. W zespole przeciwnym znaleźli się Damian Jadaś, Andrzej Bąk, Marcin Bakalarski, Michał Borek, Adam Szwabowski, Dominik Gruszka. Uczniowie podeszli do meczu bardzo poważnie żadni zrewanżowania się za porażkę w meczu siatkówki. Początek meczu należał do uczniów, którzy atakowali akcja za akcją bramkę nauczycieli. Jednak nauczycieli nie wystraszyli się i już po kilku minutach mogli objąć prowadzenie, jednak zabrakło skuteczności. Uczniowie dalej atakowali po ładnych składnych akcjach bramkę nauczycieli, ale nie mogli pokonać bramkarza. Po chwili rzut rożny wykonywali nauczyciele, który wykonywał Pan Kamil Śmigielski, wrzucił piłkę w pole karne i w zamieszaniu pod bramka uczniów znalazł się Pan Maciej Zaremba, który nie zastanawiając się oddał strzał na bramkę i był to skuteczny strzał zamieniony na bramkę! Uczniowie nie złożyli broni i dalej atakowali bramkę nauczycieli, jednak nie mogli znaleźć recepty na strzelenie bramki. Odpowiedzią na ataki uczniów były dobre kontry nauczycieli, mimo to nie padła bramka. Po dobrym spotkaniu wynik się nie zmienił i nauczyciele ponownie byli górą. Ostatnim meczem festynu był mecz koszykówki pomiędzy trzecimi a drugimi klasami. W składzie trzecioklasistów znaleźli się: Mateusz Laskowski, Aleks Uśniacki, Łukasz Niedźwiedzki, Przemysław Kołodziej, Dawid Brzostek, a klasy drugiej wystąpili: Damian Jadaś, Adam Pytlak, Hubert Uśniacki, Damian Juskowiak, Aleksander Kij (I klasa).Mecz stał na dobrym poziomie sportowym, dobre skuteczne akcje z jednej i z drugiej strony przyczyniły się do wyrównanej gry drużyn. Jednak lepsze zgranie trzecioklasistów spowodowało odskoczenie na kilka punktów od przeciwnika i wygraną nad młodszymi kolegami 12:8. Tym meczem zakończył się kolejny Festyn Sportowo Rekreacyjny, na którym nie brakowało sportowej walki, uśmiechu na twarzy co najważniejsze mecze rozgrywane w duchu FAIR PLAY. Dziękujemy!!

Jesteśmy częścią Portalu o mieście i gminie Kąty Wrocławskie | Hosting zapewnia: home.pl