Dzień Patrona

Zadaniem wszystkich nauk szlachetnych jest odciągać człowieka od zła i kierować jego umysł ku większej doskonałości

Od 2004 r. nasze gimnazjum posiada szczególnego patrona, wielkiego człowieka i naukowca – Mikołaja Kopernika. Uczniowie uznali go za wzór wszechstronności, wzór człowieka umiejętnie łączącego humanistyczny punkt widzenia z naukowym i badawczym podejściem. Te wartości są i dziś istotne, zwłaszcza dla młodych ludzi.

19 lutego 2013 r. obchodziliśmy kolejną rocznicę jego urodzin. Gimnazjaliści wraz z gronem pedagogicznym i dyrekcją szkoły obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów z klas: 1C, 2C oraz 2D. Przedstawiono w nim postać Mikołaja Kopernika, geniusza kosmologii, który przyspieszył rewolucję naukową i zerwał z astronomią Ptolemeusza. Wystąpienie młodzieży zostało nagrodzone gromkimi brawami i entuzjazmem uczestników uroczystości.

W uroczystości wykorzystano również film na temat Powstania wszechświata, oraz przedstawiono prezentację z wycieczek gimnazjalistów do Torunia pod hasłem: Szlakiem Kopernika.

W tak szczególnym dniu Pani Dyrektor Agnieszka Górska wręczyła stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe dla najbardziej utalentowanych uczniów naszego gimnazjum, za I semestr roku szkolnego 2012/2013. Oto nagrodzeni uczniowie:

Szachniewicz Michał 1A - 5,27
Gidzińska Magdalena 1C - 5,33
Ostrowska Natalia 1C - 5,13
Piotrowicz Marta 1C - 5,07
Winnicka Ewelina 1C - 5,13
Zimoch Natalia 1C - 5,00
Misiuna Paulina 1D - 5,07
Droszczak Mateusz 2C - 5,00
Protaś Monika 3A - 5,12
Rajca Magdalena 3A - 5,06
Kołodziej Przemysław 3B - 5,18