Warsztaty chemiczne

23 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach chemicznych przeprowadzonych przez studentów – wolontariuszy.
Pokazy chemiczne odbyły się w ramach programu PROJEKTOR – wolontariat studencki. Jest to ogólnopolski program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
W czasie zajęć uczniowie obserwowali szereg eksperymentów, które wszystkich bardzo zainteresowały. Doświadczenia dotyczyły efektów pirotechnicznych, barwnych efektów w procesach redoks, efektów związanych z procesami spalania oraz barwieniem wskaźników. Zajęcia takie stanowią dodatkowy bodziec do rozwijania własnych zainteresowań, stanowią inspirację do samorozwoju.

Obejrzyj też zdjęcia z warsztatów fizycznych.