Sprzątanie Świata

Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę - pod takim hasłem odbywa się tegoroczna akcja Sprzątanie świata – Polska.
Hasłem tym, nawiązującym do ludowej wyliczanki, organizatorzy chcą zachęcić do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i tego konsekwencjami. Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie – lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek – to on nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję:
  • W piątek każda klasa zaopatrzona w worki i rękawice wyruszyła na sprzątanie wyznaczonych rejonów.
  • W sobotę grupa uczniów wzięła udział w akcji sprzątania brzegów zbiornika Mietków. Miejscem zbiórki była Stanica Wędkarska PZW w Borzygniewie a organizatorem tej masowej akcji Polski Związek Wędkarski Okręg we Wrocławiu. Organizatorzy zadbali o worki i rękawiczki.
Po zakończonej pracy wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na wspólne ognisko połączone z poczęstunkiem