Paczka dla zwierzaka

Zakończyła się ogólnoszkolna akcja Paczka dla zwierzaka prowadzona przez Szkolne Koło Wolontariatu Pomagacze. Dzięki wszystkim darczyńcom z naszego gimnazjum udało się zebrać około 130 kg suchej karmy dla zwierząt, kilkadziesiąt puszek, koców, ręczników oraz gazet potrzebnych do wyściełania legowisk. W dniu dzisiejszym – 30.11.2012 – delegacja pięciu dziewcząt należących do wolontariatu (Klaudia Morawska, Nikoletta Bednarz, Anita Lewandowska, Marta Kuczek, Magda Jasiecka) wraz z opiekunem SKW (p. Anna Blandzi- Grubizna) zawiozły zebrane produkty do wrocławskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Ślazowej. Pracownicy schroniska serdecznie podziękowali za wszystkie przywiezione dary. Dziewczęta miały okazję przyjrzeć się jak wygląda schronisko i w jakich warunkach przebywają tam bezdomne zwierzęta, których niestety jest bardzo dużo. Są to zarówno psy i koty, jak i kozy, lisy i świnki. Wszystkie te zwierzaki bardzo chciały, by je wziąć do ciepłego domu, nawet koza przypatrywała nam się z ciekawością. Jedynie srebrny lis czmychnął do swojego domku na nasz widok. Kto nie ma psa lub kota, a chciałby mieć, wrocławskie schronisko jest na pewno miejscem, w którym takiego futrzastego przyjaciela można znaleźć.
Wszystkim, którzy wzięli udział w naszej zbiórce serdecznie dziękujemy!