Warsztaty ekologiczne w Borzygniewie

35 – osobowa grupa uczniów z naszego gimnazjum wzięła udział w warsztatach ekologicznych na terenie Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiegow Borzygniewie. Warsztaty realizowane są przez Powiat Wrocławski we współpracy z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych w ramach projektu pn. ,,Program edukacji ekologicznej – Powiat Wrocławski w zgodzie z naturą".
Celem warsztatów było zwiększenie świadomości ekologicznej wśród młodych mieszkańców powiatu poprzez zaprezentowanie walorów przyrodniczych naszego obszaru. Uczniowie obejrzeli prezentację, a następnie podzieleni na grupy starali się zaproponować ciekawe rozwiązania dotyczące wykorzystania naszych terenów w różnych dziedzinach gospodarki.
Warsztaty zakończyły się poczęstunkiem przy ognisku.
Uczniowie otrzymali również atrakcyjne upominki, materiały i pomoce dydaktyczne.