Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałek, 14 października, odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gościem specjalnym był H.B. Patel - dyrektor szkoły z Indii, który tego dnia odwiedził nasze gimnazjum.
Przedstawienie przygotowane przez Samorząd Uczniowski, samorządy klasowe oraz Karolinę i Karola było dosłownie śpiewające. W humorystyczny sposób i śpiewająco uczniowie skomentowali wszystkie lekcje, odnieśli się przy tym do nauczycieli i pracowników szkoły. Dostało się nawet panu Burmistrzowi ;) Żałujemy, że nie mogła tego obejrzeć pani Kurator Beata Pawłowicz, bo gimnazjum nasze w dziennikarskim śledztwie Artura wypadło całkiem nieźle.

Oprócz rewelacyjnie śpiewających uczniów (przede wszystkim niedościgniony Karol) wystąpiły dwie zatroskane matki mało wybitnych dydaktycznie gimnazjalistów - w rolach matek Karolina i Kasia. Brawa dla dziewcząt!
Cała ekipa otrzymała burzliwe oklaski od grona pedagogicznego, co nie dziwi, bo w trakcie przedstawienia co rusz belfrzy wybuchali salwą śmiechu.

Po części artystycznej przyszedł czas na kwiaty, życzenia i drobne upominki. Tym razem Samorząd postawił na urocze koszyczki z odrobiną słodyczy. Również rodzice przygotowali słodki poczęstunek oraz życzenia i kwiaty.

Druga część uroczystości należała do pani dyrektor Agnieszki Górskiej, która jak co roku podziękowała pracownikom administracji i obsługi oraz nauczycielom za pracę i wręczyła nagrody.

Należy wspomnieć, że tego dnia do szkoły zawitali także absolwenci gimnazjum. Cieszy nas takie zainteresowanie z ich strony i życzenia, z którymi przyszli do swoich belfrów.

Mamy nadzieję, że dzień ten był udany dla wszystkich zainteresowanych.
A szczegóły można obejrzeć na wielu fotografiach.

Polecamy też stronę pana H.B. Patela oraz jego facebookowe konto, na których zamieścił zdjęcia z wizyty w naszym gimnazjum.