Festyn sportowo – rekreacyjny

23 maja 2014r. odbył się w naszym gimnazjum festyn sportowo – rekreacyjny pod hasłem Trzymaj formę. Uroczyste rozpoczęcie imprezy odbyło się w sali widowiskowo – sportowej i było poświęcone promocji aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Po oficjalnym otwarciu festynu przez panią dyrektor Agnieszkę Górską uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat zachowań prozdrowotnych i zbilansowanej diety. Kolejna prezentacja była poświęcona naszym sukcesom sportowym i zmaganiom w zawodach na szczeblu gminy, powiatu i województwa. W ten sposób podsumowaliśmy sportową stronę działalności Koła Sportowego w roku szkolnym 2013/2014. Jesteśmy także kibicami Śląska Wrocław i organizujemy wyjazdy na mecze piłkarskie. Aby przybliżyć sylwetkę tego klubu sportowego prowadzący festyn Monika Muchorowska i Adam Pytlak zapowiedzieli prezentację pod tytułem "Uczymy się dopingu! ". W dalszej części festynu zaprosiliśmy wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w rozgrywkach sportowych i biegu po zdrowie. Apel olimpijski odczytał Karol Żałobniak szczególnie akcentując ostatnie zdanie: "Nie każdy musi być mistrzem, każdy za to powinien być człowiekiem zdrowym i sprawnym – a to może mu zapewnić ruch i sportowy, wolny od nałogów styl życia"

Wyniki rozgrywek sportowych

Turniej piłki nożnej
I miejsce – klasa 3E
II miejsce – klasa 2B
III miejsce – klasa 3C

Bieg po zdrowie
W kategorii dziewcząt:
I miejsce – Wróblewska Aneta 3B
II miejsce – Fluder Ewa 2D
III miejsce – Napora Paulina 3C
W kategorii chłopców:
I miejsce – Hyła Patryk 1C
II miejsce – Czekalski Dominik 2B
III miejsce – Mazurek Paweł 3E

Koszykówka
Reprezentacja klas trzecich pokonała reprezentację klas pierwszych i drugich 16:13

Piłka ręczna
Reprezentacja klas trzecich pokonała reprezentację klas pierwszych i drugich 6:4