Szkolny Konkurs Recytatorski

Szkolny Konkurs Recytatorski odbył się 31 stycznia 2014 r. w czytelni Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.00 wystąpieniem p. Genowefy Dunal, która powitała uczestników konkursu i omówiła kryteria brane pod uwagę podczas oceniania recytacji i poezji śpiewanej.
W konkursie w kategorii recytacja wzięło udział 8 uczniów (aż 5 uczestników nie zgłosiło się), którzy recytowali wiersze i pięknie wygłaszali fragmenty prozy, natomiast w kategorii poezja śpiewana były zaprezentowane 4 utwory.
Po zakończeniu części konkursowej Jury udało się na naradę. Przed ogłoszeniem wyników pani wicedyrektor Katarzyna Dybich podziękowała uczestnikom konkursu za tak liczny udział. Podkreślała znaczenie literatury pięknej w dzisiejszym świecie i gratulowała zwycięzcom. Dyplomy wręczały panie: Małgorzata Dragon i Genowefa Dunal.

Wyniki konkursu - recytacja
Alicja Gidzińska 3D
Magdalena Gidzińska 2C
Natalia Ostrowska 2C
Ewa Durska 1A

Karolina Wasilewska
Ewelina Winnicka
Monika Klimecka
Nikodem Kruczek

Wyniki konkursu – poezja śpiewana
Karol Żałobniak 3E
Magdalena Moczkodan i Beata Miśkiewicz 3C
Agnieszka Ulejczyk 3E

Katarzyna Trzaska 1D i Katarzyna Kaczmarek 2A

Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego będą reprezentować gimnazjum podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich, który odbędzie się 10 lutego 2014 r.

Skład jury:
  1. Małgorzata Dragon