Młodzi. Internet. Kariera

Po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w projekcie "Link do Przyszłości: Młodzi – Internet – Kariera". Ma on na celu pomóc młodym ludziom z małych miejscowości w planowaniu dalszej edukacji i kariery zawodowej. W ramach projektu odbywają się spotkania z młodymi profesjonalistami, którzy w swojej pracy korzystają z nowych technologii.

12 lutego 2014 r. gościliśmy w szkole młodą profesjonalistkę – Paulinę Górecką.
Pani Górecka jest psycholożką z przeszłością politechniczną. Pracuje w firmie edukacyjnej RoboNET prowadzącej zajęcia dla dzieci z nauki programowania za pomocą programowalnych klocków LEGO. Na co dzień zajmuje się opracowaniem i prowadzaniem zajęć RoboCAMP.

W poniedziałek dziewiętnaścioro gimnazjalistów miało okazję uczestniczyć w ponad dwugodzinnym spotkaniu. Pani Paulina udzielała złotych rad dotyczących studiowania, podróżowania, poznawania siebie, a przede wszystkim planowania swojej przyszłości, kariery zawodowej. Młoda profesjonalistka zachęcała uczniów, by już dziś próbowali swoich sił w dziedzinach, które ich interesują.

Radziła, by nie marnowali czasu i już teraz robili to, co daje im satysfakcję, by nie przespali gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej, czekając na dobry moment, bo już jako gimnazjaliści mają szansę na rozpoczęcie pracy zawodowej.

Jeden z uczestników – Daniel Garncarek – mimo iż był chory, przyszedł obsługiwać komputer. Jego sprawność w posługiwaniu się technologią IT została zauważona przez panią Paulinę. Przy okazji "wydało się", że Daniel profesjonalnie zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Obiecał, że po feriach poprowadzi warsztaty dla chętnych uczniów, interesujących się grafiką komputerową i projektowaniem stron www.

Pani Paulina zainspirowała swoim wystąpieniem wielu gimnazjalistów, co można było przeczytać na fiszkach przyklejanych przez uczestników, na których zapisywali swoje wrażenia ze spotkania.

Spotkanie było tak inspirujące, że przeciągnęło się ponad programowe 2 godziny zegarowe. Okazało się, że z ciekawym człowiekiem można spędzić dużo czasu, nie wyczekując przerwy (bo ta, mimo iż była zaplanowana, nie odbyła się).

Więcej o projekcie znajdziecie na stronie www.linkdoprzyszlosci.pl oraz www.facebook.com/linkdoprzyszlosci