Warsztaty przyrodnicze w Myśliborzu

Na początku lutego 34–osobowa grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w dwudniowych warsztatach przyrodniczych w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawczej "Salamandra" w Myśliborzu.

Pierwszego dnia uczestniczyliśmy w zajęciach laboratoryjnych:
Tkanki roślinne - obserwacja mikroskopowa aparatów szparkowych, wpływu stosowania soli na strukturę cytoplazmy w komórkach roślinnych (plazmoliza i deplazmoliza), wybarwianie jąder komórkowych
Woda podstawą życia - określanie zapachu wody metodą organoleptyczną, oznaczanie barwy, pH i twardości wody, oznaczanie azotanów i fosforanów w badanych próbkach wody
Mieszkańcy lasów - zajęcia w sali muzealnej, podczas których poznaliśmy różne gatunki zwierząt żyjących na terenie Parku Krajobrazowego „Chełmy” i nie tylko. Drugiego dnia zgłębialiśmy tajniki rzemiosła jakim jest tkactwo. Po kilku godzinach tkania z dumą oglądaliśmy nasze prace ;-)
Bogaci w nowe doświadczenia wróciliśmy do Kątów.