Noc Biologów

To już trzecia Noc Biologów w Polsce! 10 stycznia 2014 roku od godziny 14.30 do 23.00 laboratoria oraz sale wykładowe Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego zostały otwarte dla każdego.
Nie mogło nas tam zabraknąć. 20 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Nocy Biologów. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach o mrówkach, na których oprócz ciekawostek z życia tych owadów poznali sposób ich preparowania.

Następnie "wzięliśmy" kleszcze pod lupę – poznaliśmy podstawowe zagadnienia dotyczące biologii kleszczy. Wiemy już dlaczego kleszcze wysysają krew, jak przebiega ich rozwój, gdzie je można spotkać i jak się przed nimi zabezpieczyć. Każdy sam z bliska mógł się przyjrzeć okazom kleszczy występujących na terenie Dolnego Śląska.

Na zakończenie wysłuchaliśmy wykładu pt. "Wpływ grzybów na człowieka", który przedstawiał różne, w tym powszechnie nieznane aspekty oddziaływania grzybów na człowieka.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję (już za 325 dni)