IX Przegląd Jasełek w Krzyżowicach

Tradycją Świąt Bożego Narodzenia jest przygotowywanie jasełek, scen opowiadających o narodzinach Pana Jezusa, zapisanych w Ewangelii według św. Łukasza i ubogaconych także ludzką interpretacją.
Młodzież naszego gimnazjum także i w tym roku wystawiła jasełka na forum szkoły oraz została zaproszona do udziału w IX Przeglądzie Jasełek, organizowanych przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzyżowicach.
Przegląd odbył się 30 stycznia br. Nasza ekipa liczyła 20 uczniów, którzy tworzyli grupę aktorów i zespół wykonujący kolędy. Opiekunami grupy byli Pani Małgorzata Dragon i Ks. Paweł Jędrzejski. Oprócz uczniów z naszej szkoły przybyła także młodzież ze szkół w Mietkowie, Sobótce i Siechnicach.
Każda ze szkół w swoim, oryginalnym stylu przedstawiła narodziny Pana Jezusa. Ponieważ był to przegląd więc nie wyłoniono zwycięzców. Natomiast z każdej szkoły doceniono tych uczniów, którzy wyróżniali się grą aktorską. Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymał Karol Żałobniak. Ponadto każdy uczeń otrzymał dyplom uczestnictwa.
Przegląd okazał się doskonałą okazją do pogłębienia wiary i tradycji, związanych z Bożym Narodzeniem, a także udoskonaleniem gry teatralnej, gdyż przegląd miał też charakter warsztatów teatralnych. Ponadto była też okazja zwiedzenia szkoły i gospodarstwa oraz integracja młodzieży.

Ks. Paweł Jędrzejski