Spotkanie z ojcem Janem Marią Szewkiem, rzecznikiem prasowym Krakowskiej Prowincji Franciszkanów

Mroki średniowiecza czy magia wieków średnich. Ten problem rozstrzygali gimnazjaliści z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich podczas spotkania z ojcem Janem Szewkiem, dokumentalistą wielu reportaży, felietonów i newsów telewizyjnych i komentatorem teologicznym mediów elektronicznych.
Wykład o. Jana umożliwił gimnazjalistom poznanie specyfiki wieków średnich: epoki, w której przeplatały się losy wybitnych postaci i wielkich szarlatanów. . Szczególnie wiele uwagi poświęcił ojciec zakonowi franciszkanów i ich wielkiemu założycielowi św. Franciszkowi z Asyżu. Życie i działalność tego świętego, choć tak odległe cywilizacyjnie, jest dla młodzieży wzorem do postępowania. Gimnazjaliści z Gimnazjum im Mikołaja Kopernika wspierają, " naszych braci mniejszych", zbierając produkty dla schroniska dla zwierząt. Wrażliwość świętego na los ubogich i potrzebujących inspiruje nas do stałego wspierania tych, którzy potrzebują pomocy-jak mówią uczniowie II c- uczestnicy spotkania. Stąd akcje gimnazjalistów na rzecz młodzieży niepełnosprawnej. Świadomość, że ekologia nie jest wynalazkiem XXI wieku, że miłość do zwierząt to nie moda, ale postawa mająca swoje korzenie przed 1000 lat, sprawia, że nasza działalność na rzecz innych jest misją - dodaje Marta i Laura.