Wybory do SU - debata przedwyborcza

Na debatę przedwyborczą (26 września) stawili się przedstawiciele wszystkich klas oraz kandydaci bądź ich wysłannicy. Gościem na spotkaniu była pani Dyrektor.
Dziewczęta ze Szkolnej Komisji Wyborczej z prowadzeniem poradziły sobie znakomicie. Laura Piśniakowska przywitała zebranych i oddała głos kandydatom bądź ich przedstawicielom, by mogli zaprezentować swój program wyborczy. Tylko dwoje kandydatów przekroczyło czas wystąpienia - 2 minuty, pozostali zmieścili swoją wypowiedź w określonym czasie.
Uczestnicy spotkania chętnie zadawali pytania kandydatom, co czasem rozwijało się w żywą dyskusję na temat możliwości uczniów, ich problemów i sposobów ich rozwiązania.
W II części spotkania Magda Moczkodan poprowadziła dyskusję na temat: Co Samorząd może zrobić dla uczniów i w czym uczniowie mogą pomóc Samorządowi?
Zdziwiło nas, że uczestnikom z trudem przyszło wymienienie ubiegłorocznych działań SU, za to chętnie wypowiadali się na temat przywrócenia Dnia Kolorowej Koszulki, który kiedyś był w szkole obchodzony, bo związany był z przywilejem szczęśliwego numerka.
Rozmowy zakończyły się uzmysłowieniem zebranym, że niektóre działania, inicjatywy SU są prowadzone po to, by społeczność uczniowska czuła jedność a nie oczekiwała tylko korzyści i profitów płynących z udziału w danej zabawie (Dzień Kolorowej Koszulki, Szczęśliwa Trzynastka).
Julka Linder w zakończeniu przypomniała o wyborach, które odbędą się 30 września w godzinach 7.40 - 12.40. Zachęcała do głosowania i omówiła sposób głosowania.
Debatę uważam za udaną. Myślę, że częściej będziemy się spotykać w takim gronie i rozmawiać, dyskutować, uczyć się nowych rzeczy.