Wycieczka rowerowa

W Dniu Ojca rozpoczęliśmy w naszej szkole letni sezon "rowerstwa"* i z 11-osobową grupą klas I i II przemierzyliśmy zakątki Doliny Bystrzycy na trasie Kąty Wrocławskie - Zalew Mietkowski. "W tak pięknych okolicznościach przyrody... i niepowtarzalnych"* przy zamówionej, ma się rozumieć, pogodzie próbowaliśmy sił na swoich stalowych i aluminiowych rumakach, nierzadko odmawiających posłuszeństwa tym, którzy nie zadbali o nie w odpowiednim momencie.

Miejscem docelowym naszej wyprawy była plaża w miejscowości Borzygniew nad Zalewem Mietkowskim. Nad wodą dłuższy czas odpoczywaliśmy, po czym ruszyliśmy trasą wiodącą wokół zbiornika. Powrotna droga prowadziła nas "na wschód, (bo tam musi być jakaś cywilizacja)"* i po kilkunastu kilometrach okazało się, że te przypuszczenia nie były bezpodstawne, bo naszym oczom ukazała się najpierw "długa, jasna, prosta"* autostrada A4, a potem przepiękne Kąty Wrocławskie.

Celem naszej pierwszej wyprawy było zorganizowanie odpowiedzialnej i rozsądnej grupy cyklistów, bo tylko z taką chętnie wybierzemy się na kolejne (nie wykluczamy, że dłuższe) wycieczki. Spora część grupy spełniła nasze oczekiwania, co jest dobrą prognozą na przyszłość.

Wyjazd - 8.20; powrót - 13.30
Odległość – 50 km
Stan grupy: 11 uczestników, 2 opiekunów, 1 pilot (gościnnie)
Awarie: 1 szprycha

Na koniec zagadka:
*- skąd pochodzą wymienione w relacji cytaty? Odpowiedzi do czwartku (26 czerwca 2014 r.) do godziny 20.00 można kierować na adres zwierzakinasze@interia.pl. Nagrody czekają. ;)

J. G i W. M