Gimnazjalne Copernikusy z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Wtorkowe przedpołudnie upłynęło w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich pod znakiem Patrona szkoły. Na Galę Copernikusów z okazji potrójnego święta (Dnia Edukacji Narodowej, 15-lecia szkoły i 10-lecia nadania szkole imienia) przybył sam Nicolaus Copernikus (Jan Sielski z 3C).
Kapituła Uczniowska tego dnia powróciła do tradycji wręczania Copernikusów. Nagrodzona została ekipa pracująca w ostatnim roku nad filmem pt. "Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich".
Galę Copernikusów uświetniły występy młodych, zdolnych pierwszoklasistów. Zofia Muchorowska (1D) zagrała na skrzypcach Koncert G-dur Antonio Vivaldiego, Joanna Drab z Wojciechem Antoszczyszynem (1A) zagrali na dwie gitary swój utwór Every Day oraz 51 z repertuaru TSA, Patricia Hahn (1D) i Joanna Drab zaśpiewały Alleluja Leonarda Cohena, a Wiktoria Rydzicka (1A) - Is it right z repertuaru Elizy.
Na koniec uroczystości Agata Maszka i Zosia Brzoza zaprezentowały dwa wiersze, pierwszy był autorstwa mamy Agaty i w pięknym stylu wychwalał m.in. zalety nauczyciela; drugi wiersz powstał kilka lat temu, gdy jego autorka – Karolina Palińska – była uczennicą 3 klasy naszego gimnazjum i opisywał szkołę, nauczycieli i uczniów.
W drugiej części apelu wystąpiła pani Magdalena Stach jako przedstawiciel Rady Rodziców. Złożyła życzenia wszystkim Pracownikom szkoły i skierowała do uczniów apel, by korzystali z możliwości bezpłatnej i bezpiecznej nauki, przywołując czasy, gdy Polacy pod jarzmem okupanta organizowali tajne komplety, narażając swoje zdrowie a nawet życie.
Pani dyrektor – Agnieszka Górska – podziękowała Nauczycielom i Pracownikom za pracę w mijającym roku oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy.
Na tym uroczystą Galę zakończono.