Dzień Darwina

Dzień Darwina to cykliczna impreza organizowana przez uniwersytety i inne instytucje naukowe na całym świecie, której ideą jest uczczenie urodzin tego wielkiego przyrodnika oraz popularyzacja jego idei i spuścizny intelektualnej. Tegoroczne obchody DNI DARWINA przypadły na weekend 21 i 22 lutego i zostały zorganizowane przez Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów. Warto wspomnieć, że Karol Darwin jest doktorem honoris causa Uniwersytetu Wrocławskiego.
Jednym z punktów obchodów było zwiedzenie Muzeum Przyrodniczego UWr.
Przedstawiciele Koła Ekologicznego odwiedzili salę szkieletową oraz wystawę poświęconą różnorodności ssaków i ptaków, gdzie poruszone były różne wątki związane z adaptacjami i ewolucją morfologii. Mieliśmy okazję obejrzeć nieekspozycyjną część muzeum (kolekcję ryb, płazów i gadów).