Jasełka

Święta Bożego Narodzenia, to magiczny czas wspólnoty, to chwila opleciona zwyczajami, tradycjami i wierzeniami, to magiczna pora, kiedy spełniają się życzenia i wszystko się może zdarzyć. Uwielbiamy atmosferę tych najpiękniejszych świąt. Towarzyszą im zarówno przeżycia duchowe: pachnący lasem świerk, biały opłatek oraz wrażenia estetyczne- wigilijny stół wraz z całym bogactwem smaków i zapachów, kolorowe paczki prezentów i radość z bycia razem. W naszej szkole staramy się, aby uczniowie też poczuli urok i wyjątkowość Bożego Narodzenia. W ostatnim dniu nauki, po lekcjach, spotykamy się w klasach przy pięknie nakrytym stole i tworząc wspólnotę, przeżywamy to co dają nam Święta. Składamy sobie życzenia i co najważniejsze cieszymy się z bycia razem. Klasa, to uczniowie i nauczyciele, którzy tworzą taką szkolną rodzinę. Potrzebują siebie, martwią się problemami i cieszą z sukcesów. Preludium tego dnia są jasełka, które nie tylko mocno wprowadzają nas w atmosferę świąt, ale też przestawiają historię i istotę Bożego Narodzenia. Poznajemy czasy króla Heroda, ciężką pracę pasterzy, odwagę mędrców ze wschodu oraz radość z narodzenia Syna Bożego. Jasełka ilustrowane pięknymi, polskimi kolędami w wykonaniu szkolnego chóru, nabierają wielowymiarowego charakteru i dodatkowo ubogacają nasze przeżywanie.