Zwierzęta krain polarnych - Konkurs

8 października w ZOO odbył się konkurs wiedzy "Zwierzęta krain polarnych". W tym roku dotyczył on ochrony gatunkowej zwierząt polarnych, czyli Arktyki i Antarktyki i był elementem kampanii "Dwa Bieguny, Cały Świat", której organizatorem jest EAZA, Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów.
W konkursie wzięło udział 16 szkół gimnazjalnych z województwa (po 3 uczniów z każdej szkoły).

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie – Joanna Drab, Aleksandra Dudziec i Michał Szachniewicz wykazali się bardzo dobrą znajomością tematyki konkursowej i osiągnęli wysokie lokaty – gratulacje.

Laureatami konkursu zostali:
Michał Szachniewicz (3A) – II miejsce
Aleksandra Dudziec (1A) – III miejsce

Po napisaniu testu uczniowie zwiedzili AFRYKARIUM. To nowo powstały obiekt, unikatowy na skalę światową, niedostępny jeszcze dla ogółu zwiedzających.
Mieliśmy okazję wyruszyć w podróż:
- Morze Czerwone – podwodny świat rafy koralowej
- Wielki Rów Afrykański – fauna jezior
- Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny
- wrak statku "rozbitego" na Wybrzeżu Szkieletów
- Wybrzeże Namibii – pingwiny i kotiki afrykańskie
- Dżungla Kongo – krokodyle i manaty

Więcej informacji o Afrykarium.

Laureaci mieli też okazję przebywać na wybiegu dla pingwinów i od ”kuchni” poznać opiekę nad nimi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć