Noc w bibliotece

Pierwsza w historii gimnazjum Noc w bibliotece (zorganizowana z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych) zgromadziła 24/25 października 2014 r. dziewiętnaścioro gimnazjalistów chcących przeżyć niezapomniane chwile wśród książek. Już przed godziną 18.00 zaczęły się zbierać pierwsze osoby. Noc rozpoczęła się z chwilą otwarcia szkoły przez p. Bogusię Kudybę.
Zaczęliśmy od przyniesienia materacy z hali sportowej. Tu należą się wielkie podziękowania dla p. Pawła Pilskiego. Następnie, już w bibliotece, uczestnicy uczyli się swoich imion. Wielki sprawdzian z imion bezbłędnie przeszła p. Jolanta Maszka pełniąca tej nocy wraz z p. Moniką Małecką opiekę nad gimnazjalistami.
Prowadząca spotkanie p. Wioletta Konieczna zaproponowała wszystkim podział na 3 grupy, w ten sposób powstały 3 rodziny: Mrorzonek, Maniórów i Dórsgżakóf. Rodziny rywalizowały między sobą w kilku kategoriach: prezentacja rodziny, kalambury (rysowane i pokazywane przysłowia i tytuły książek), wykreślanka, gra stolikowa dotycząca szkoły i literatury. Zwyciężyła rodzina Mrorzonek, której przewodziła Kasia Kaczmarek, II miejsce zajęła rodzina Dórsgżakóf z Sebastianem Kaweckim na czele, III miejsce przypadło rodzinie Maniórów, czyli Ewelinie Jatczak i Kamilowi Laskowskiemu z ekipą.
Był też czas na wspólną kolację i zajęcia manualne. Można było wyprodukować własną zakładkę do książki, wykonać Molika Książkowego albo Sowę – Mądrą Głowę.
Po zajęciach każdy otrzymał pamiątkowy dyplom wraz z upominkami, a zwycięzcy dostali drobne nagrody.
Przed toaletą wieczorną dziewczyny i chłopcy odbyli krótką pogadankę, którą poprowadziła pani Jola Maszka. Serdecznie dziękujemy p. Maszce za udział w naszym nocnym spotkaniu.
Na zakończenie wieczoru wszyscy, których nie zmorzył jeszcze sen (było już po północy), mieli szansę obejrzeć piękny, wzruszający film Marzyciel.
Rano, po wczesnej pobudce (7.15) i uporządkowaniu biblioteki wszystkie Nocne Marki opuściły szkołę.