IX Przegląd Piosenki Religijnej

29 października w Gimnazjum w Jaszkotlu odbył się IX Przegląd Piosenki Religijnej. Organizatorem była Pani Elżbieta Gruszczyńska, katechetka w tamtejszym Gimnazjum, której pomagają uczniowie.
W przeglądzie uczestniczyło 10 zespołów w wieku od przedszkola do gimnazjum. Ponieważ był to przegląd, a nie konkurs, wszyscy byli zwycięzcami. Każdy zespół otrzymał za udział pamiątkowy dyplom i puchar.
Istotą tego przeglądu było chwalenie Pana Boga przez śpiew w myśl słów św. Augustyna: "Kto śpiewa, ten dwa razy się modli".
Również nasza szkoła była reprezentowana przez zespół wokalno-muzyczny pod kierunkiem Pani Małgorzaty Dragon. Uczniowie wykonali piosenkę pt. Abba Ojcze.
W Jaszkotlu wystąpili:
- śpiewający: Martyna Gawlik, Oliwia Szczypek, Daria Gołębiewska, Patricia Hahn, Dorota Korczyc, Julia Linder, Dominika Ottenbreit, Julita Poborska, Wiktoria Rydzicka, Natalia Zawiślańska
- gitarzyści: Joanna Drab, Wojciech Antoszczyszyn.
Ks. Paweł Jędrzejski