V Rajd Rowerowy Gmin Ślężańskich

12 czerwca czterech uczniów naszej szkoły wzięło udział w V Rajdzie Rowerowym Gmin Ślężańskich zorganizowanym przez Gimnazjum w Sobótce oraz Szkołę Podstawową w Strzelcach. Był to już czwarty nasz start w tej ciekawej imprezie edukacyjno-turystycznej. Impreza w swym zakresie obejmuje wiele zagadnień m. in. dotyczących udzielania pierwszej pomocy, poruszania się po drogach, znajomości przepisów ruchu drogowego, znajomości regionalnej, przyrodniczej i ekologicznej. Rajd to 15 km odcinek malowniczej rowerowej trasy w okolicach Ślęży na odcinku Sobótka-Strzelce w trakcie której uczniowie brali udział w rozwiązywaniu zadań i testów z wymienionych wyżej tematów, na przygotowanych specjalnych przystankach zadaniowych. Cała trasa przejazdu była znakomicie przygotowana przez organizatorów, zabezpieczona przez jednostki okolicznych straży pożarnych i objęta patronatem m. in. Starostwa Powiatowego w Świdnicy oraz Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.
W Rajdzie udział wzięli: Aleksandra Lech, Jakub Leśniak, Jakub Sawicki, Piotr Krupski.