Spotkanie z Radą Miejską

16 lutego 2015 r. kilkoro przedstawicieli Rady Miejskiej w Kątach Wrocławskich wraz z jej przewodniczącym p. Jarosławem Wojciechowskim gościło w naszej szkole. Młodzież zgromadzona w sali multimedialnej miała okazję poznać zamiary Radnych związane z utworzeniem Rady Młodzieży. Plany są ambitne, bo Rada Młodzieży ma zostać powołana jeszcze w tym roku szkolnym.
Pan Przewodniczący wyjaśnił zebranym, skąd pomysł na powstanie takiego organu.
Przypomniał też, że w 2000 roku taka rada już powstała, więc teraz tylko ma nastąpić jej reaktywacja.
Młodzież na koniec spotkania miała okazję zadawać pytania. Pytań nie było dużo, bo wszystkie kwestie dotyczące funkcjonowania Rady zostały poruszone w wystąpieniach p. Wojciechowskiego, radnej pani Katarzyny Łapińskiej-Szymańskiej oraz p. Łukasza Zbroszczyka.
Goście zapowiedzieli spotkanie w szerszym gronie 12 marca 2015 r. o godzinie 17.00 w GOKiS-ie.

Będziemy przygotowywać się do tego spotkania. Pierwsze przygotowania odbyły 3 marca w czytelni (przedyskutowaliśmy sprawę wyborów, czasu kadencji, okręgów wyborczych).
Kolejne w przyszłym tygodniu. Zachęcamy zainteresowanych na udziału w dyskusji. Termin zostanie podany niedługo.