Sprzątanie świata

Turysto! Szanuj Środowisko! - pod takim hasłem odbywa się tegoroczna akcja Sprzątanie świata – Polska. Jest to już 21 edycja.
Hasłem organizatorzy chcą zachęcać do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, w czasie pobytu na łonie przyrody.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję:
  • W piątek (19 września) i w środę (24 września) poszczególne klasy zaopatrzone w worki i rękawice wezmą udział w sprzątaniu wyznaczonych rejonów (zgodnie z harmonogramem)
  • FINAŁ AKCJI: W sobotę (20 września) grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w akcji sprzątania brzegów Zbiornika Mietków. Miejscem zbiórki była Stanica Wędkarska PZW w Borzygniewie a organizatorem tej masowej akcji Polski Związek Wędkarski Okręg we Wrocławiu. Organizatorzy zadbali o worki i rękawiczki. Po zakończonej pracy wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na wspólne ognisko połączone z ciepłym poczęstunkiem. Uczniowie otrzymali też upominki w postaci latarek czołowych. Odbyła się także loteria, w której można było wygrać sprzęt wędkarski. Wśród szczęśliwców byli też nasi uczniowie.