Przedświąteczna lekcja j. angielskiego w przedszkolu

Święta Bożego Narodzenia już tuż tuż, więc w ramach zajęć kółka języka angielskiego odwiedziliśmy ponownie dzieci z Przedszkola Publicznego w Kątach Wrocławskich. Cztery gimnazjalistki: Hania, Ola, Oryna i Wiktoria wraz z nauczycielką przygotowały świąteczne zajęcia dla dzieci. Na kółku języka angielskiego obmyśliłyśmy scenariusz naszych zajęć i przygotowałyśmy niezbędne materiały.
Dziewczyny wycięły i pokolorowały dużą, piękną choinkę, na którą przedszkolaki miały wieszać kolorowe aniołki, bałwanki, mikołaje, bombki i gwiazdki. Wcześniej bawiąc się maskotkami dziewczyny nauczyły dzieci angielskich nazw tychże przedmiotów. Każde dziecko dostawało do ręki jakiś przedmiot, powtarzało jego nazwę i podawało dalej. Kiedy dzieci zaznajomiły się już z nowymi wyrazami, otrzymały kolorowe obrazki i na hasło "snowman" lub "Santa Claus" musiały wstać i w rytm piosenki "Jingle Bells" obejść wszystkich siedzących i wrócić na swoje miejsce. Tym sposobem powtórzyliśmy sobie nowe słówka. Następnie gimnazjalistki pomagały dzieciom przyklejać swoje ozdoby na choinkę. Przedszkolaki podchodziły po kolei słysząc nazwę ozdoby, którą miały. Tym sposobem choinka została pięknie i bogato przystrojona. Obok niej pojawiła się również tajemnicza czerwona skarpeta. Okazało się, że to Mikołaj wracający właśnie od amerykańskich dzieci usłyszał i u nas język angielski i podrzucił nam słodki upominek.
Na zakończenie przy piosence "I wish you a Merry Christmas" złożyliśmy sobie świąteczne życzenia i pożegnałyśmy rozbawione przedszkolaki.

Agata Chądzyńska