1 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ptaków

Zgodnie z młodą tradycją naszego Gimnazjum, pierwszego dnia wiosny zakończyliśmy V edycję akcji I Ty możesz zbudować budkę lęgową. W akcji wzięło udział dwóch silnych, odważnych, nieustraszonych i niezłomnych uczniów klas drugich. Zbudowali oni budki piękne i zgodne z tradycyjnym stylem budownictwa ptasiego, odpowiednimi wymiarami i projektami opracowanymi na podstawie badań i zaleceń wybitnego polskiego przyrodnika profesora Jana Sokołowskiego żyjącego w latach 1899-1982. Budki wykonane przez Mateusza Susłowicza i Wojtka Antoszczyszyna spełniają wszystkie wymogi jakie stawiane są budkom lęgowym, nagrody w postaci ocen celujących budowniczym rozdane, a budki już czekają na swoich lokatorów. Dziękujemy uczestnikom za udział, życzymy powodzenia i ciekawych obserwacji. Z okazji małego jubileuszu akcji możemy dodać, że w ciągu 5 sezonów uczniowie zbudowali 41 budek: w 2011 - 14 sztuk, w 2012 - 6, w 2014 - 11, 2015 - 8 i w 2016 - 2.
Zapraszamy za rok.