Czytamy Przedszkolakom

W tym roku szkolnym grupa młodzieży gimnazjalnej z wolontariatu oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego postanowili zrobić coś dobrego dla przedszkolaków i przygotowali pierwsze zajęcia w ramach akcji, którą nazwaliśmy "Czytamy Przedszkolakom".

Przez kilka poniedziałków 12 zaangażowanych w akcję osób trenowało czytanie i inscenizowanie wiersza Juliana Tuwima "Rzepka".

16 listopada o 13.40 zjawiliśmy się w Przedszkolu Publicznym i pełnej oczekiwania grupie pięciolatków zaprezentowaliśmy nasze talenty: tytułową rzepką była Angelika Czerniak, Dziadkiem – Piotrek Krupski, Babcią – Zuzia Nosal, wnuczkiem – Karolina Wasilewska, szczeniaczkiem Mruczkiem – Ola Krawczyk, kotkiem – Dominika Ottenbreit, kurką – Zosia Brzoza, gąską – Marysia Żeligowska, bocianem – Patryk Bubula, żabką – Patrycja Hahn, kawką – Filip Terlecki, a narratorami – Weronika Basińska i Kuba Morawski.

Pięciolatki wysłuchały "Rzepki" w skupieniu i z zainteresowaniem. Później odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki dotyczące warzyw, przy pomocy gimnazjalistów wyszukiwały drogę w labiryncie, by królik mógł dojść do marchewki.
Młodzież powiedziała dzieciom o Dniu Życzliwości i podarowała wszystkim kolorowe kotyliony.
Na koniec spotkania przekazaliśmy Przedszkolakom dłuuuuuuuugą ilustrację do wiersza Tuwima (autorstwa p. Anny Blandzi-Grubizny), którą będą mogły pokolorować.
W Przedszkolu zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez p. Dyrektor Alicję Nawrocką i nauczycielki z grupy pięciolatków. Panie zapraszały nas na kolejne spotkania do innych grup przedszkolnych, dziękowały gimnazjalistom za zaangażowanie, obdarowując ich cukierkami. My dla młodszych koleżanek i kolegów mieliśmy koszyk owoców.

Już szykujemy się do mikołajkowo-świątecznego występu.