Dzień Sportu

W piątek 3 czerwca odbył się w naszym gimnazjum Dzień Sportu pod hasłem Trzymaj Formę!. Rozpoczął się on się towarzyskim meczem piłki siatkowej: Reprezentacja Gimnazjum Chłopców vs Radni Gminy. Naszą drużynę wspomagało dzielnie dwóch nauczycieli: Pan Kamil Śmigielski oraz Pan dyrektor szkoły ze Słowacji - Jan Chabada. Mecz był bardzo zacięty i na wysokim poziomie. Po wyrównanej walce wygrała nasza reprezentacja. Serdecznie gratulujemy!

Odbyły się także dwa finałowe mecze reprezentacji klas II i III w piłkę koszową oraz nożną. Mistrzyniami Gimnazjum w piłce koszowej zostały dziewczęta z klasy 3C, które zmierzyły się z klasą 2A, zaś Mistrzami Gimnazjum w piłce nożnej zostali chłopcy z klasy 2C po zaciętym pojedynku z klasą 3C. W meczach tych zostali wybrani najlepsi zawodnicy fair play. Z dziewcząt tytuł ten zdobyła Katarzyna Popów, z chłopców Przemysław Skwarek. Mistrzynią Rzutów do Kosza została Martyna Włodarczyk, a Królem Strzelców okazał się Bartosz Kander.

Po sportowych emocjach odbył się apel, na którym w ramach projektu Trzymaj Formę! został poruszony temat aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Jego głównym celem była edukacja w zakresie prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży. Podsumowany został także projekt Młody obywatel na sportowo. W dalszej części apelu nastąpiła dekoracja najlepszych sportowców - wręczenie dyplomów i upominków za najlepsze wyniki w rozgrywkach międzyklasowych w lekkoatletyce (60m, 100m, skok w dal), piłce nożnej i koszykówce. Pani dyrektor Agnieszka Górska wręczyła także statuetkę Sportowca Roku, którego tytuł w tym roku szkolnym za osiągnięcia sportowe zdobył Łukasz Dragon. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!!!