Jasełka

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny! To czas, w którym wszyscy spotykamy się przy wigilijnym stole i składamy sobie wzajemnie najlepsze życzenia, łamiąc się opłatkiem. W ostatni dzień nauki, przed świętami, odbyły się spotkania wigilijne w klasach z wychowawcami, a po nich szkolne jasełka, podczas których po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię Marii i Józefa, dla których nie było miejsca w gospodzie… Obejrzeliśmy inscenizację ukazującą narodzenie Jezusa, przygotowaną przez naszych uczniów pod kierunkiem ks. Grzegorza Kaczybury. W przedstawieniu występowali pastuszkowie, aniołowie, mędrcy i królowie składający hołd nowonarodzonemu Jezusowi.

Niecodzienny występ zachwycił wszystkich przepięknymi strojami i wspaniałą grą aktorską. Wszystko to razem pozwoliło poczuć atmosferę świąt, w którą doskonale wprowadzały kolędy i pastorałki przepięknie wykonane przez chór i wokalistki, przygotowane pod kierunkiem Pani Małgorzaty Dragon. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i pedagogów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło ogromne wrażenie i poruszyło niejednym sercem. Puentą biblijnej historii mogą być słowa piosenki, które zna każdy z nas: Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,/ Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory(…).

Ks. Grzegorz Kaczybura