Konkurs fotograficzny "Kolory wiosny"

Dziś Dzień niezapominajki i zgodnie z obietnicą ogłaszamy wyniki I sezonu Konkursu fotograficznego "Kolory wiosny".
    Każdy z uczniów mógł wziąć udział maksymalnie w 3 kategoriach:
  • makrofotografia,
  • krajobraz,
  • fauna.
    Zdjęcia do konkursu nadesłało kilkanaście osób i spośród nich jury wybrało te, które:
  • spełniały kryteria ujęte w regulaminie konkursu,
  • nie odbiegały od głównego tematu konkursu,
  • przedstawiały pomysł autora na fotografię, ciekawe ujęcie tematu i skalę trudności wykonywanego ujęcia szczególnie podczas fotografowania dzikiej fauny.
Zdjęcia nadesłane po terminowym czasie wzięły również udział w konkursie /w drodze wyjątku/ ale mogły walczyć tylko o III miejsca. W przyszłości zwracamy uwagę na dokładne zapoznanie się z regulaminem konkursu.

W kategorii makrofotografia zwyciężyli:
I - Aleksandra Krawczyk: Zdjęcie zostało zrobione dzisiaj (14.05.16r), na spontanie, na wycieczce rowerowej. Będąc na tej wycieczce, po prostu poczułam magię wiosny i ni stąd, ni zowąd postanowiłam, że zrobię to właśnie zdjęcie. Zdjęcie zostały zrobione poza Kątami Wr. Nie znam dokładnej nazwy miejscowości, gdyż delektowałam się jak już wspomniałam magią wiosny i po prostu jechałam tam gdzie mnie powiało.
II - Piotr Krupski: Zdjęcie pokazuje jak zmienna jest pogoda o tej porze roku. Z jednej strony piękno wybudzania się z zimowej hibernacji, a z drugiej ulewny deszcz.
III - Oliwia Walkowiak: Zdjęcie zostało zrobione 1 maja w okolicach Stróży. W swoim zdjęciu chciałam przekazać piękno wiosny w postaci kwiatów, które są głównym symbolem tej pory roku.

W kategorii krajobraz laureatami zostali:
I - Magdalena Myjak: Zdjęcie nad rzeką wykonałam przechadzając się w okolicach mojej gminy idąc w górę rzeki. Jest to piękne miejsce, więc postanowiłam uwiecznić to fotografią. Zostało wykonane 8 maja 2016 r.
II - Karolina Wasilewska: Zdjęcie zostało wykonane w Parku Krajobrazowym nad rzeką Bystrzycą. Wybrałam je, ponieważ moim skromnym zdaniem ukazują w swój indywidualny sposób jak piękna i zaskakująca potrafi być natura. Fotografia, która ukazuje nasycony kolorami krajobraz oraz zdjęcie pokazujące zostało wykonane 7 maja około godziny 10.
III - Mateusz Susłowicz: Zdjęcie zostało wykonane dnia 14.05.2016 r. o godz 17:58 na drodze ze Strzeganowic do Sośnicy. Zdjęcie przedstawia pole kwitnącego rzepaku na pierwszym planie, w tle widać masyw Ślęży.

W kategorii fauna najlepszymi okazali się:
I - Joanna Drab: Zdjęcie wykonane 29 kwietnia podczas spaceru w Karpnikach. Wybrałam to zdjęcie, ponieważ zrobienie go wymagało ode mnie dużego testu sprawnościowego (sprint w zaroślach). Musiałam najpierw dogonić obiekt, a później jeszcze w ciągu kilku sekund ustawić na niego ostrość, bo wiedziałam, że drugiej szansy nie będzie. I oto efekty pracy w stresie: sarna uchwycona w "locie".
II - Jagoda Linder: Wesoły ćwierkot ptaków to oznaka tego, że wiosna zagościła już na dobre, a ich fotografowanie to niezła zabawa. Trzeba wykazać się dużym sprytem i cierpliwością, aby podejść wystarczająco blisko. Cieszę się, że udało mi się uchwycić ten piękny okaz zięby.
III - Filip Szczepański: Zdjęcie pokazuje "walkę" dwóch kowali bezskrzydłych. Zostało wykonane 14 maja 2016 r. w pobliżu mojego domu. Wybrałem ten temat, gdyż podobają mi się wzory na pancerzu tych zwierząt.
ex aequo III - Magdalena Myjak: Zdjęcie z pszczołami zostało wykonane podczas mojego pobytu Kudowie Zdrój. Przechadzając się po pobliskim lesie spostrzegłam w ścianie przedstawione przeze mnie owady, które przykuły moją uwagę. Zostało wykonane 3 maja 2016r.

Gratulujemy zwycięzcom!

Pozostali uczestnicy konkursu:
Adam Arasimowicz, Aleksandra Dudziec, Adrianna Dziedzic, Parcia Hahn, Jakub Leśniak, Dominika Ottenbreit i Radosław Zakrzewski.

15 maja 2016r.
Przewodniczący konkursu

Niespodzianka:. Jeśli spośród wszystkich uczestników powyższego konkursu zbierze się grupa 8 chętnych osób, to być może uda się zorganizować 2-dniową wycieczkę rowerową do Arboretum w Wojsławicach. Wymagane są: karta rowerowa, rower, kask, moc i szybka decyzja /bo najbliższe tygodnie w Wojsławicach to czas, który obserwatorzy piękna natury lubią najbardziej, a fotografowie w szczególności/. Przewidywany koszt wycieczki z noclegiem, wyżywieniem i wstępem do arboretum nie powinien przekroczyć 60-70 pln. Dzienny dystans przejazdu to ok. 50 km. Jeśli będą chętni, wtedy zaczniemy organizować wyjazd.

Zapraszam