Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

Zakończyła się akcja zbierania funduszy na akcję Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia. Jest to bardzo ważna społeczna inicjatywa na rzecz ratowania polskich cmentarzy pozostawionych za wschodnią granicą. W akcji tej bierzemy aktywny udział już od siedmiu lat. W tym roku udało nam się zebrać 2223 złote. Były to zbiórki od klas oraz kwesty prowadzone przez wolontariuszy oraz SU w kościołach w Kątach Wrocławskich, Kilianowie, Nowej Wsi Kąckiej, Pełcznicy, Sośnicy, Strzeganowicach i Wojtkowicach. 20 maja na wrocławskim rynku nasi uczniowie wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Panią dyrektor Agnieszką Górską wzięli udział w imprezie podsumowującej tegoroczną akcję. Odbył się tam finałowy koncert Telewizji Wrocław "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia", na którym w uroczystej paradzie uczestniczyły poczty sztandarowe szkół z Dolnego Śląska biorących udział w tym przedsięwzięciu. Nasze gimnazjum reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Julia Soluch, Weronika Basińska, Piotr Paluszczak.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę zbiórkę.