Noc w bibliotece

Jeszcze do 6 czerwca 2016 r. trwa akcja Ogólnopolskie czytanie Jeżycjady ® Małgorzaty Musierowicz, zainicjowana przez wydawnictwo AKAPIT-PRESS.

My wzięliśmy w niej udział w formie Nocy w bibliotece 6/7 maja 2016 r.

Dwie fanki Małgorzaty Musierowicz – pani Małgorzata Dragon i pani Wioletta Konieczna - poprowadziły zabawy, konkursy i przede wszystkim czytanie ulubionych fragmentów "sagi rodziny Borejków".

Jeżycjada to już cykl 21 powieści opowiadających o losach rodziny Borejków – Melanii i Ignacego, ich 4 córek (Gabrysi, Idy, Natalii, Patrycji) oraz ich przyjaciół i znajomych. Niedługo wyjdzie kolejna powieść zatytułowana Ciotka Zgryzotka.

W bibliotece można obejrzeć ilustracje z Jeżycjady przedstawiające Bohaterów oraz plakat reklamujący Feblika (21. część).

W podziękowaniu za udział w akcji otrzymaliśmy od Wydawnictwa dyplom (zaprojektowany prze Małgorzatę Musierowicz), jedną z powieści "Sprężynę" z odręcznym autografem autorki, zakładki do książek i inne gadżety.

Zachęcam wszystkich do sięgnięcia po książki Musierowicz, bo to kwintesencja dobrego humoru, rodzinnego ciepła, pożytecznych rad dotyczących życia codziennego czy zmagań z problemami, a przede wszystkim miłe chwile spędzone z sympatycznymi ludźmi – bohaterami Jeżycjady.