Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego:
Ks. Jerzy Popiełuszko - wolność jest w nas

Mamy głosić prawdę, gdy inni milczą

"Wolność jest w nas" - te słowa wypowiedział ksiądz Jerzy Popiełuszko za swojego życia i były one podstawą konferencji podsumowującej projekt edukacyjny. Beneficjentem projektu byli gimnazjaliści, którzy z pasją i zaangażowaniem poznawali działalność błogosławionego Jerzego Popiełuszki. W trakcie prac badawczych poznawali wydarzenia z najnowszej historii Polski, dowiedzieli się o wydarzeniach, związanych z postacią bł. Jerzego Popiełuszki.

Poznali okoliczności wydarzeń, które doprowadziły do śmierci bł. Jerzego Popiełuszki.
Na podstawie wspomnień świadków historii zwrócili uwagę na ponadczasowe zagadnienia egzystencjalne: wolność, bezpieczeństwo, prawda. W dniach 10-11 maja, jako uczestnicy projektu o ks. Jerzym Popiełuszko "Wolność jest w nas", wyjechali do Warszawy. Jak relacjonował Filip Ziobro: "chcieliśmy zobaczyć, gdzie żył i sprawował swoją posługę ks. Jerzy. Mieliśmy to szczęście, że dom pielgrzyma, w którym się zatrzymaliśmy, był obok kościoła, w którym głosił Słowo Boże nasz błogosławiony. Na terenie świątyni znajdował się grób duchownego. Odwiedziliśmy też muzeum poświęcone Popiełuszce. Oprowadzała nas po nim Pani, która osobiście znała księdza. Dowiedzieliśmy się o Nim naprawdę dużo. Uważam, że był to człowiek, dla którego wolność stanowiła najwyższą wartość".

7 czerwca gimnazjaliści zorganizowali konferencję podsumowywującą projekt. Kamil i Szymon przywitali zaproszonych gości: ks. proboszcza Ryszarda Reputałę, sekretarza Urzędu Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie panią Lucynę Garbaczonek, pana Mieczysława Repsa-zastępcę burmistrza Kątów Wrocławskich oraz koleżanki i kolegów. Konferencję otworzyła pani dyrektor Agnieszka Górska