50. rocznica orędzia biskupów polskich

Przebaczenie jest mocne mocą miłości.
Przebaczenie nie jest słabością.

Słowa Jana Pawła II były hasłem przewodnim obchodów 50. rocznicy orędzia biskupów polskich. W Kątach Wrocławskich 19 listopada odbyła się uroczystość poświęcona temu wydarzeniu. Młodzież Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej im. kardynała Bolesława Kominka i licznie zgromadzonych gości: przedstawicieli władz Miasta i Gminy z Burmistrzem Antonim Kopciem na czele, władze powiatu z panem starostą Romanem Potockim, przedstawicieli IPN-u, organizacji pozarządowych, dyrektorów szkół i placówek oświatowych, rodziców, mieszkańców miasta, przypominała okoliczności powstania orędzia. Spotkanie poprzedziła uroczysta msza święta w kościele parafialnym w Kątach Wrocławskich, której przewodniczył ksiądz proboszcz Ryszard Reputała. Modlitwa wiernych, czytania i procesja z darami w wykonaniu gimnazjalistów i uczniów szkoły podstawowej były sygnałem tego, że młodzi ludzie są otwarci na uczestnictwo w życiu lokalnym i świadomi, że tworzą coś ważnego.