Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

Już szesnasty raz 1 września Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika zainaugurowało nowy rok szkolny.
Progi naszej szkoły przekroczyło 275 uczniów z czego 104 to uczniowie czterech pierwszych klas. Młodszych kolegów i koleżanki powitały starsze roczniki podczas uroczystego apelu. W obecności wszystkich uczniów, dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, pracowników oraz przybyłych gości i rodziców uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny. Życzenia pomyślności zostały skierowane w szczególności do uczniów klas trzecich, którzy w tym roku przystąpią do egzaminów gimnazjalnych. Oby okazały się proste i przystępne i żeby ten ostatni rok w naszym gimnazjum był dla nich nie tylko ciężką pracą, ale również przyjemnością. Uczniowie starszych klas powitali równie serdecznie pierwszaków, którzy podczas uroczystości złożyli ślubowanie na sztandar szkoły: "Dbać o honor i dobre imię naszej szkoły, w każdej sytuacji zachowywać się w sposób godny młodego Polaka!"