Notatka z debaty wyborczej

Kandydaci do Zarządu SU stanęli dzisiaj przed nie lada wyzwaniem, bowiem wystąpienie przed całą szkołą to pierwszy sprawdzian przed pełnieniem ważnych funkcji w gimnazjum.

Obecna przewodnicząca - Zosia - poprowadziła debatę wyborczą.

Zosia po roku pracy w Zarządzie SU, prowadzeniu apeli i uroczystości, na scenie czuła się jak ryba w wodzie, czego nie można było powiedzieć o kandydatach - zjadł ich stres, zapominali, co chcieli powiedzieć, ale jakoś sobie radzili :)

Na początku została przedstawiona Szkolna Komisja Wyborcza i najważniejsze informacje o piątkowych wyborach. A później Zosia zadawała pytania i prosiła wszystkich kandydatów (według kolejności alfabetycznej) o odpowiedzi. Na każde pytanie mieli wyznaczony czas - 1 minutę (czasu zza kurtyny pilnował Damian).

W pierwszej kolejności każdy kandydat przedstawiał się, później opowiadał o swoim programie wyborczym, a na końcu można było wybrać: albo powiedzieć o pomysłach na finansowanie działań Samorządu Uczniowskiego, albo o tym, co by kandydat zrobił, gdyby został prezydentem RP.

Nasza siódemka kandydatów do Zarządu SU odpowiadała sprawnie, bez zbędnego przedłużania, ale widać było, że obycie na scenie to jest to, czego każdy z nich powinien się nauczyć.

Debatę podsumowała Pani Dyrektor, przypominając, że Zarząd współpracuje także z Dyrekcją i ma wpływ na chociażby ustalanie średniej ocen potrzebnej do uzyskania stypendium.

Przewodnicząca zaś przypomniała, że wybory to nie plebiscyt popularności i praca w Zarządzie to praca ciężka, ale jest też i zabawa. Zosia poruszyła też bardzo ważną kwestię, mianowicie przypomniała, że praca w SU daje wymierne korzyści, bo można się wielu rzeczy nauczyć i zdobyć nowe umiejętności.

Miejmy nadzieję, że gimnazjaliści licznie wezmą udział w piątkowych wyborach.