XVI Dzień Papieski – "Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia"

20 października 2016 w Gimnazjum im. M. Kopernika w Kątach Wrocławskich przeżywaliśmy XVI Dzień Papieski pod hasłem: "Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia".
Dzień wcześniej młodzież przygotowała okolicznościową gazetkę z okazji tego wydarzenia. Barwne fotografie ukazały papieża Jana Pawła II w relacji do drugiego człowieka; w tych spotkaniach z ubogimi, chorymi widzimy papieża jako przykład bycia miłosiernym. Wypisane zaś uczynki miłosierdzia dały nam konkretny przykład postępowania.
W dniu apelu, rano, w holu szkolnym, młodzież z Koła Wolontariatu sprzedawała kremówki papieskie z Wadowic, a na 6 lekcji odbył się główny punkt naszego świętowania – uroczysty apel, podczas którego młodzież przedstawiła postać św. Jana Pawła II w kontekście miłosierdzia Bożego. Apel składał się z występów uczniów, zwłaszcza wielkie wrażenie na widzach wywarła pantomima. Dodatkowo w apelu zostały wykorzystane multimedia a całość została ubogacona śpiewem zespołu szkolnego.
Dziękuję także nauczycielom za pomoc przy organizacji Dnia Papieskiego: Pani Małgorzacie Dragon – za przygotowanie i kierowanie zespołem muzycznym, Pani Wioletcie Tomczuk i Pani Annie Blandzi-Grubiźnie za koordynację sprzedaży kremówek przez Koło Wolontariatu.

Ks. Paweł Jędrzejski, katecheta