Egzaminy gimnazjalne

EGZAMIN – jedno z ważniejszych i poważniejszych wydarzeń w życiu każdego gimnazjalisty!
W trzydniowym maratonie startują zawodnicy wyposażeni w pokaźną wiedzę i odrobinę szczęścia.
Na trasie zmagają się z podchwytliwymi pytaniami i własnym stresem. Każdy chce wypaść jak najlepiej, bo stawką jest dobry wynik, który umożliwia kontynuowanie nauki w wymarzonej szkole ponadgimnazjalnej.

Wśród 94 uczniów z ekipy "Kopernika" jest też dwoje takich, którzy nie musieli przystępować do wszystkich części egzaminu, bo wcześniej uzyskali tytuł laureata w prestiżowym konkursie "zDolny Ślązak Gimnazjalista". Dla nich drzwi do każdej szkoły średniej są już otwarte.