Zawody chłopców w piłce ręcznej

SZCZEBEL GMINNY – (Kąty Wrocławskie)
W zawodach gminnych, 28. lutego, drużyna naszych chłopców zmierzyła się z reprezentacją Gimnazjum w Jaszkotlu. Drużyna z Kątów zdominowała przeciwnika, wygrywając 40:14. Był to pierwszy sukces, który pozwolił wejść im na drogę kolejnych zwycięstw w etapie powiatowym.

SZCZEBEL POWIATOWY – (Borowa Oleśnicka)
Chłopcy rozegrali turniej powiatowy 10. marca w Borowie Oleśnickiej. W grupie zmierzyli się z zespołami z Kamieńca Wrocławskiego i Siechnic, w obu tych spotkaniach odnieśli zwycięstwo. W półfinale nasz zespół stanął naprzeciw drużyny z Kobierzyc, z którą bezproblemowo wygrał. W ten sposób Gimnazjum z Kątów ponownie zmierzyło się w finale z Kamieńcem Wrocławskim. Z początku mecz był wyrównany, jednak w drugiej połowie szala zwycięstwa przechyliła się jednak na korzyść naszej drużyny. Ostatecznie Kąty Wrocławskie wygrały cały turniej, zajmując 1. miejsce, dzięki czemu zagwarantowały sobie awans do etapu wojewódzkiego.

SZCZEBEL WOJEWÓDZKI – (Kobierzyce)
W zawodach wojewódzkich, 4. kwietnia, drużyna chłopców z naszej szkoły wzięła udział w ćwierćfinałach strefy wrocławskiej, podczas których zmierzyli się z dwoma drużynami - z Oławy oraz Dobroszyc. W obu meczach chłopcy bezproblemowo odnieśli dwa zwycięstwa, w ten sposób awansowali do półfinału.

SZCZEBEL PÓŁFINAŁU - (Oborniki Śląskie)
Półfinał odbył się 6. kwietnia, podczas którego nasi chłopcy zmierzyli się z Obornikami Śląskimi oraz Miliczem. Nasza szkolna drużyna pewnie i bez przeszkód pokonała obie drużyny i przeszła do zasłużonego finału.

SZCZEBEL FINAŁU - (Dobroszyce)
Ostatni etap zawodów odbył się 10. kwietnia, podczas którego nasz drużyna spotkała się z rywalami z etapu wojewódzkiego, czyli z zespołem z Dobroszyc. W finale chłopcy rozegrali dwa mecze - z zespołem z Wrocławia oraz wyżej wymienioną ekipą z Dobroszyc. Drużyna z Wrocławia nie stawiała większego oporu, czego wynikiem była kolejna wygrana naszych chłopaków. Za to zespół z Dobroszyc wygrał z naszą drużyną jedynie jedną bramką. W ten sposób zespól z gimnazjum w Kątach Wrocławskich zdobył 2. miejsce w zawodach piłki ręcznej oraz pokazał innym zespołom, że podczas meczu nie daje się tak łatwo pokonać, gra do końca i fair, a co najważniejsze kocha ten sport i grają w niego z zamiłowania, a nie przymusu.

Opiekę trenerską sprawowali Kamil Śmigielski i Paweł Pilski.
Pod przewodnictwem kapitana drużyny - Radosława Szczepańskiego, zagrali: Damian Działoszek, Tomasz Kamiński, Krzysztof Zubko, Wojciech Fluder, Damian Denes, Jakub Musiał, Tomasz Gidziński, Jakub Gałajda, Jakub Więckowski, Bartek Pietraszewski, Jakub Kołcz, Olivier Dryja, Damian Sieradzki.