Stypendium USKI

Kinga Klimczak z 1B
Radosław Zakrzewski z 2D
Kacper Dawiec z 3A

Troje naszych uczniów będzie w tym semestrze walczyć o zdobycie stypendium USKI – Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego. Aby im się udało, muszą m.in. zdobyć duuuużo punktów w głosowaniu internetowym, które rozpocznie się 1 kwietnia i potrwa do 29 kwietnia.

Zachęcamy do zapoznania się z sylwetkami kandydatów do stypendium z naszego gimnazjum i do głosowania.

Kacper Dawiec to uczeń klasy 3A.

Kacper uczęszcza także do Szkoły Muzycznej I stopnia im. G. Bacewicz we Wrocławiu w klasie wiolonczeli oraz do Ogniska Muzycznego "Sherzo" we Wrocławiu w klasie keyboardu i pianina.
Udziela się jako wiolonczelista w Szkolnej Orkiestrze Smyczkowej przy Szkole Muzycznej I st. we Wrocławiu. Współpracuje z Narodowym Forum Muzyki jako solista Chóru Chłopięcego.

Jego dotychczasowe osiągnięcia świadczą o wyjątkowych umiejętnościach i zdolnościach wokalnych i muzycznych.

Zdobył m.in.:
  • 3. miejsce w Dolnośląskim Festiwalu Piosenki Filmowej (2015 r.)
  • 3. miejsce w Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim "Wędrówki szlakiem wartości" (2016 r. – poezja śpiewana)
  • Grand Prix w Gminnym Konkursie Piosenki "Zostań Gwiazdą" (2016 r.)
  • Wyróżnienie (laureat) w przesłuchaniach CEA w Legnicy – konkurs smyczkowy (gra na wiolonczeli)
  • 2. miejsce w Dolnośląskim Konkursie Miniatur w Lubaniu – gra na wiolonczeli
  • Udział wraz z chórem w filmie Agnieszki Holland "Pokot".

Tutaj możecie posłuchać młodego Kacpra prowadzącego wykład (pierwsze 4 minuty).
Tutaj występ z Chórem Chłopięcym NFM z 2014 roku.
Tutaj i tutaj występy z 2015 roku.
Tutaj kolęda – występ z 2014 roku.

Kinga Klimczak - uczennica klasy 1B, do tego zawodniczka sekcji judo Klubu MKS Juvenia we Wrocławiu.

Sylwetkę Kingi bardzo dobrze przedstawia film.

Jej ostatnie osiągnięcia:
  • złoty medal, kategoria 44 kg - International Judo League (2017, Jasło)
  • srebrny medal, kategoria 40 kg - Turniej międzynarodowy (2017, Trebov - Czechy)
  • złoty medal, kategoria 40 kg - Memoriał Jigoro Kano (2016, Poznań)
  • złoty medal, kategoria 40 kg - Panda Cup - International Judo League (2016, Warszawa)
  • złoty medal, kategoria 36 kg - Puchar Polski Młodziczek i Młodzików (2016, Suchy Las)
Oprócz sukcesów sportowych Kinga osiąga wysokie wyniki w nauce. W I semestrze uzyskała średnią 4,87. Jest finalistką VI Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku.

Radosław Zakrzewski - uczeń klasy 2D.

Już w szkole podstawowej uzyskiwał wysokie wyniki w nauce, kończąc ją z wyróżnieniem. W I klasie gimnazjum uzyskał średnią 5,0, a w I semestrze tego roku szkolnego był w czołówce najlepiej uczących się gimnazjalistów ze średnią 5,21.

Lubi czytać literaturę fantastyczną i fantasy – Stanisława Lema, czy Tolkiena.

Jest pasjonatem gier strategicznych. Szczególnie upodobał sobie Neuroshima Hex. Jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa oparta o grę fabularną Neuroshima. I w tych rozgrywkach niedawno Radek został finalistą Mistrzostw Polski!

Jego osiągnięcia:
  • W grudniu 2016 r. zakwalifikował się do etapu finałowego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z historii, biologii oraz geografii.
  • Zajął 3. miejsce w międzygminnym konkursie przyrodniczym 1 z 10.
  • Zakwalifikował się niedawno do finału VI Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku.
  • Został finalistą XVI Dolnośląskiego Konkursu Historycznego z elementami WOS
  • Jest laureatem tegorocznego XVI Dolnośląskiego Konkursu Biologicznego zDolny Ślązak Gimnazjalista
  • Zakwalifikował się do drugiego etapu III Dolnośląskiej Olimpiady Geograficznej i IV Dolnośląskiej Olimpiady Biologicznej.