Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Rok szkolny 2016/2017 jest już za nami. Rozpoczęły się upragnione wakacje.

Uczniowie klas trzecich Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika zakończyli uroczyście rok szkolny 2016/2017 w czwartek 22 czerwca 2017 r. W pożegnaniu Absolwentów uczestniczył pan Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie – Antoni Kopeć. Była to szczególna i wzruszająca uroczystość ze względu na fakt, że funkcjonowanie gimnazjum, w związku z reformą edukacji, przechodzi do historii. Spotkanie było pełne wzruszeń, podziękowań, gratulacji oraz życzeń.

24 trzecioklasistów zostało szczególnie wyróżnionych, ze względu na uzyskanie najwyższych wyników w nauce. Stypendium za wyniki w nauce odebrało 9 trzecioklasistów. Najwyższą średnią uzyskała Zofia Brzoza – 5,56.

W czasie uroczystości zostały wręczone, także stypendia za osiągnięcia sportowe. W roku szkolnym 2016/2017 nasza reprezentacja szkoły dziewcząt i chłopców w piłkę ręczną odniosła duże sukcesy.
Dziewczęta zajęły II miejsce w zawodach powiatowych, a chłopcy w powicie byli pierwsi i tym samym awansowali do etapu wojewódzkiego i tam zajęli II miejsce.
Nasza drużyna chłopców w tenisie stołowym zajęła I miejsce na zawodach powiatowych, a IV w etapie wojewódzkim.

Uczniem Roku został Mateusz Susłowicz. Nagrodę Dyrektora za pracowitość, sumienność oraz codzienny uśmiech z rąk pani dyrektor odebrała wyjątkowa uczennica Zofia Muchorowska.

23 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas pierwszych i drugich.

Świadectwo z wyróżnieniem odebrało 18 uczniów klas pierwszych i drugich. Czterech uczniów otrzymało stypendium za wyniki w nauce za średnią ocen na świadectwie powyżej 5,30.

Podczas uroczystości został wręczony tytuł Ucznia Fair–PlayNathalie Victor, a nagrodę za wzorową frekwencję otrzymała Alicja Dejnaka.

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły życzymy udanych wakacji, spędzonych na wsi, pod namiotem na Mazurach, nad morzem, na ciepłym piasku czy w górach. Niech okres wakacyjny, będzie przygodą pełną zabawnych sytuacji. Do zobaczenia we wrześniu.