Galeria - Piknik @ktywistów

30 marca 2010 w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich odbył się piknik @ktywistów podsumowujący nasze działania i kończący projekt. W pikniku braliśmy udział my, czyli @ktywiści, Burmistrz MiG Kąty Wrocławskie pan Mieczysław Reps, który był przez nas zaproszony oraz niektórzy uczniowie naszej szkoły.
Pierwszym punktem spotkania było wyjaśnienie kim są @ktywiści i czym się zajmują, dlaczego chcą się zajmować problemami społecznymi i jakie kroki wykonaliśmy by spełnić nasze działanie.
Kolejnym etapem naszego spotkania było przedstawienie, w którym w humorystyczny sposób ukazaliśmy przyszłą wizję naprawy ul. Spółdzielczej. Autorem zaprezentowanego scenariusza był Sławek Błażków.
Wszystkie te elementy były przeplatane prezentacjami multimedialnymi, które przygotowała Agnieszka Kotwicka.
Wydrukowaliśmy również gazetkę pt. „Kurier @ktywisty”, gdzie zamieściliśmy informacje o naszym działaniu.
Pan Burmistrz był mile zaskoczony, że powstało takie koło i z przyjemnością zaproponował nam współpracę. Powiedział, byśmy wspólnie wybrali się na rowery oznaczając szlaki rowerowe. Oznajmił, że tabliczki już są przygotowane, potrzeba je tylko pomalować i przymocować do drzew. Przedstawił nam także plan rozbudowy ulicy Spółdzielczej, gdzie już zaczęły się prace remontowe.
Cieszymy się, że nasza praca nie poszła na marne!

Więcej na temat akcji można znaleźć tutaj