Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha

W dniach 28 lutego i 29 marca 11 uczniów naszej szkoły wzięło udział w warsztatach kreatywnych, gdzie pod okiem przedstawicieli Studenckich Kół Naukowych Politechniki Wrocławskiej zdobywali wiedzę, eksperymentowali i majsterkowali.
Warsztaty zorganizowane były w ramach projektu edukacyjnego Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha, którego głównym celem jest: rozbudzanie zainteresowania młodzieży gimnazjalnej przedmiotami ścisłymi, nauka przez zabawę i promocja uzdolnionej technicznie młodzieży. Akademia ma także na celu pokazanie, jak fascynujące może być zastosowanie wiedzy technicznej w tworzeniu funkcjonalnych i przyjaznych dla środowiska wynalazków. Uczestniczyliśmy w warsztatach z zakresu robotyki i projektowania samochodów. Mogliśmy poznać studentów- pasjonatów mechaniki i techniki konstruujących interesujące pojazdy, biorących udział w międzynarodowych konstruktorskich projektach i zawodach. Zwiedzaliśmy ich stanowiska warsztatowe, poznawaliśmy zakres ich działań mechanicznych, a także różnorakie urządzenia związane z projektowaniem i testowaniem wszelakich samochodów. Mieliśmy również możliwość przyjrzenia się z bliska ich bolidom i innym ciekawym konstrukcyjnie pojazdom.

W warsztatach wzięli udział uczniowie:
Kamil Poterałowicz, Artur Kulczycki, Michał Wawrzyniak, Kacper Matła i Wojciech Dragon oraz Konrad Kanarski, Paweł Mazurek, Daniel Rakoczy, Mieszko Jura, Dawid Utnik i Grzegorz Rajca.