Narodowe Święto Niepodlełości - gminne obchody

Potrafim dziś dla potomności
Ostatki swych poświęcić dni.
Wśród fałszów siać zew namiętności.
Miazgą swych ciał żarem swej krwi.

11 listopada członkowie Szkolnego Klubu Kulturalnego uczestniczyli w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Wspólnie z władzami miasta, kombatantami i zaproszonymi gośćmi oddali cześć poległym za ojczyznę, składając kwiaty i zapalone znicze przed pomnikiem obrońców Polski. Następnie w kościele parafialnym uczestniczyli we mszy świętej. Uroczystości przeniosły się do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie gimnazjaliści wspólnie z nestorami naszej gminy wysłuchali montażu słowno-muzycznego. Obecność młodzieży i seniorów stała się okazją do wzajemnej wymiany poglądów i lekcją historii. Młodzież poznała ludzi, którzy tworzyli dzieje gminy i wpływali na jej działalność.