Narodowe Święto Niepodlełości

Młodzież gimnazjalna w dniu 10 listopada 2011 r. uczciła kolejną rocznicę Odzyskania Niepodleglości przez Polskę. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: pani Zofia Kozińska- przewodnicząca Rady Gminy w Kątach Wrocławskich, pan Marek Osiński - dyrektor ZOJO oraz pan Roman Górczyński - prezes BS w Kątach Wrocławskich. Słowo wstępne do młodzieży wygłosiła pani Katarzyna Dybich - wicedyrektor szkoły. Mottem przewodnim spektaklu było hasło wolność. Młodzież odśpiewała słowa hymnu państwowego, aby podkreślić rangę święta narodowego. W przedstawieniu wykorzystano utwory muzyczne: Edyty Gepert Wolność, Marka Grechuty Wolność oraz prezentacje multimedialne o treściach patriotycznych. Przedstawiono również historię obchodów Dnia Niepodległości od 1937 r. Na zakończenie spektaklu zaproszeni goście pani Zofia Kozińska i pan Marek Osiński wyrazili swoje uznanie i podziękowali aktorom biorącym udział w przedstawieniu.
W apelu brali udział uczniowie ze Szkolnego Klubu Kulturalnego oraz klas: 1D, 1E i 3B. Młodzież do speltaklu przygotowały panie: Alina Dudziec, Izabella Strzelczyk, Anna Bryjak, oprawa plastyczna pani Małgorzata Tereba - Konarska.

Zobacz zdjęcia z lat ubiegłych: