Festiwal Nauki - część 2.

Środa, 21 września to dzień naszej kolejnej wycieczki na zajęcia w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Najpierw zagościliśmy na Politechnice Wrocławskiej gdzie poznawaliśmy właściwości i rodzaje wielu polimerów (tworzyw sztucznych). Okazało się że popularne plastiki mogą pachnieć hiacyntami, czosnkiem ale także spalonymi włosami. Dowiedzieliśmy się, że mogą po recyklingu stać się bardzo cennym surowcem do produkcji np. tkanin polarowych, szkieł okularowych, detali samochodowych i wielu innych pożytecznych rzeczy.
Na Uniwersytecie Przyrodniczym dokonaliśmy doświadczalnej próby wyizolowania roślinnego DNA, poznaliśmy podstawowy sprzęt używany w tej pracowni oraz zwiedziliśmy profesjonalne laboratorium genetyki molekularnej roślin i pokój hodowlany.
Jak co roku impreza ta dostarczyła uczniom niezapomnianych wrażeń, już jesteśmy ciekawi co uda nam się zobaczyć za rok.