Geokonsultacje - zajęcia pokazowe

27 stycznia w naszej szkole odbyły się zajęcia pokazowe w ramach projektu:
Dialog, kompromis, partycypacja społeczna – edukacja w szkole na rzecz zrównoważonego rozwoju gmin na obszarach chronionych
Zajęcia poprowadzili pracownicy Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID z Warszawy, a wzięli w nich udział uczniowie, którzy realizują projekt.
Projekt podejmuje problematykę zagospodarowania przestrzennego, ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju i konsultacji społecznych.
Bazuje on na wykorzystaniu aktywnych form partycypacji społecznej, w tym głównie narzędzi internetowych. Uczniowie będą realizowali projekty zespołowe z zastosowaniem portalu konsultacji społecznych GEOKONSULTACJE+, poznają również techniki modelowania trójwymiarowego (3D).
Zajęcia były wprowadzeniem do projektu, a dla uczniów rozpoczął się okres wytężonej pracy.