Wolności oddać nie umiem! - spotkanie z Gabrielem Fleszarem

Dnia 10 maja 2012 r. w godzinach 9:00-10:30 (druga i trzecia lekcja), w auli Hali Widowiskowo-Sportowej naszego gimnazjum miał miejsce koncert profilaktyczny. Jego tematyka to uzależnienia, a w roli niezwykłego wykładowcy wystąpił bardzo popularny w latach 90-tych muzyk Gabriel Fleszar.

Wokalista miał zamiar podzielić się swoimi doświadczeniami dotyczącymi nałogów z uczniami klas pierwszych, drugich i trzecich. Pomysł – znakomity, wykonanie świetne. Przejmujące opowieści mężczyzny, przeplatane wzruszającymi piosenkami wprowadziły wszystkich w refleksyjny nastrój.

Każdego niezwykle poruszyły historie ludzi, którym życie mocno dało w kość. Smuciliśmy się przy opowieści o tragicznej miłości muzyka do pewnej pięknej Mai. Uzmysłowiliśmy sobie, jak ogromne mogą być konsekwencje zażywania narkotyków. Ba! Nawet jednorazowa dawka może uzależnić do końca życia… Miłe złego początki – to porzekadło doskonale opisuje pseudo-przygodę z heroiną, kokainą czy papierosami.

Mimo że występ trwał niemal półtorej godziny, nikt się nie nudził. Przecież historie z życia wzięte wciągają najbardziej… Oby przyszły rok szkolny również obfitował w podobne koncerty!

Marcin Horak

Poniżej najbardziej znany utwór Gabriela Fleszara: